6 (225) 2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_6_225_2014_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_6_225_2014_spis.jpg

W numerze czerwcowym

Listu do Pani”


W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik, w miesiącu poświęconym w Kościele Sercu Jezusa, odpowiadają, m.in. na pytanie, jak okazywać serce bliźniemu. Piotr Stefaniak pisze natomiast o bł. Juliannie z Mont Cornillon, dzięki której zatwierdzono w Kościele święto Bożego Ciała.

W dziale Kobieta, rodzina prof. Dorota Kornas-Biela w kolejnej części swojego artykułu snuje refleksje na temat istoty godności i powołania kobiety, a ks. Marek Dziewiecki podpowiada – „Jak wygrać kobiecość?”. Alina Pertowa-Wasilewicz przedstawia bilans po „dziele zniszczenia”, czyli po rewolucji kulturowej. Teresa Kapela pisze natomiast o ważnych działaniach FAFCE, czyli Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich odpowiada, m.in. na pytanie jak wiara wpływa na zdrowie psychiczne. W dziale Z podróży Janusz Plewniak tym razem zabiera czytelniczki na Maltę. A w dziale Polskie dzieje – podróż w przeszłość, dzięki wspomnieniom ks. Janusza St. Pasierba o pierwszej pielgrzymce papieża Jana Pawła II do Polski.

W numerze czerwcowym prezentujemy też ciekawą Sylwetkę: Izabella Kuczyńska przybliża postać Haliny Lilii Martinowej – st. sierżanta AK, kobiety niezwykłej, która „była zawsze tam, gdzie potrzeba”.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o zabawach i zabawkach, a także o niezwykłych obrazach Arcimboldiego; w dziale Zdrowie dowiemy się o zadaniach i powołaniu niezastąpionej opiekunki – położnej; w dziele Pomagajmy poznamy inicjatywy Fundacji „Nagle Sami”, wspierającej osoby w żałobie, oraz przeczytamy o rajdach rowerowych salezjańskiej grupy BoscoTeam.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.