5 (224) 2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_5_224_2014_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_5_224_2014_spis.jpg

W numerze

majowym

Listu do Pani”


W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Dobromiła Salik rozmawia z biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie, Radosławem Zmitrowiczem, o „Majdanie, który może być wszędzie, łańcuchu na ręce oblata i antykoncepcji zamykającej drogę Duchowi Świętemu”. Piotr Stefaniak pisze o błogosławionej Dagmarze, która połączyła dwa odrębne narody Europy Środkowej – Czechów i Duńczyków.

W dziale Kobieta, rodzina prof. Dorota Kornas-Biela w kolejnej części swojego artykułu snuje refleksje na temat istoty godności i powołania kobiety, a ks. Marek Dziewiecki podpowiada – „Jak wygrać kobiecość?”.

W dziale Polskie dzieje Alicja Omiotek zabiera czytelniczki na Kresy, wspominając dramatyczne losy Polaków tam żyjących. W dziale Poszukując dróg Katarzyna Kaczmarek pisze o odnalezieniu w sobie zagubionej tożsamości, a w dziale Z podróży Berenika Seryczyńska relacjonuje swoją wędrówkę do Santiago de Compostela, czyli do grobu św. Jakuba Apostoła.

W numerze majowym prezentujemy też ciekawe Sylwetki: prof. Maria Ryś przybliża zasłużoną dla Polski postać pani prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej, a Dorota Sys pisze o św. Marii Dominice Mazzarello – wychowawczyni na miarę XXI wieku.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o „Kobietach brzemiennych” w rzeźbie Xawerego Dunikowskiego; w dziale Zdrowie dowiemy się dlaczego warto stosować naturalne metody planowania rodziny; w dziele Pomagajmy poznamy ciekawe inicjatywy wspierające młode pary w podjęciu decyzji o zawarciu związku małżeńskiego, a małżeństwom pomagające pokonać kryzys.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.