12/1 (220) 2013/2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_12_1_220_2013_14_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_12_1_220_2013_14_spis.jpg

W numerze

grudniowo-styczniowym

„Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Barbara Czekaj przywołuje zapomniane legendy o monarchach betlejemskich.

W dziale Kobieta, rodzina Dobromiła Salik i ks. Roman Tomaszczuk snują refleksje na temat czystości i pytają: jak ją promować, by przekonać otoczenie, że jest darem i zadaniem. Dobromiła Salik opowiada o niezwykłym wydarzeniu – 3. Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw, jedynej takiej inicjatywie w skali kraju.

W dziale Poszukując dróg Alina Petrowa-Wasilewicz tym razem pisze o skutkach skreślenia „Pana Tadeusza” z listy lektur gimnazjalnych i podpowiada, jak każdy może uzupełniać edukację swoich dzieci. Daria Pietrzak, okiem psychologa chrześcijańskiego, zachęca czytelniczki do odkrywania własnych słabości, „by żyć tu i teraz i być w kontakcie z samym sobą”. Teresa Braun przybliża istotę świętowania, zawartą w nauczaniu Jeana Vanier.

Do Barcelony, gdzie podziwiać można wyrzeźbiony w kamieniu Kościół Sagrada Familia, zabiera czytelniczki ks. Roman Tomaszczuk, a w niezwykłą podróż do Groty Narodzenia w Betlejem udajemy się z Ewą Owsiany.

W dziale polskie dzieje Maria Żmigrodzka pisze o obronie sanktuarium jasnogórskiego przed najazdem szwedzkim. Jędrzej Dmowski przybliża zaś dwory wielkich Polaków.

W dziale Sylwetki Maria Wilczek przedstawia postać Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej – osoby zwykłej, a niezwykłej, której twórczość, działalność pedagogiczna i duchowość przepojone były Ewangelią.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o królowej Francji – Marii Leszczyńskiej; w dziale Zdrowie dowiemy się, czym jest dar płodności i jak o niego dbać; w dziele Pomagajmy znajdziemy wypowiedź ks. prof. Romana Jaworskiego na temat chrześcijańskiego wymiaru psychoterapii, oraz przeczytamy o cennym Stowarzyszeniu Maximilian-Kolbe-Werk.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.