5 (214) 2013

b_240_0_16777215_00_images_numery_5__214_2013.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_5_214_2013_spis.jpg

W numerze majowym „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik mówią o tym, jak należy postrzegać ubóstwo. Janusz Plewniak przypomina natomiast o ustanowionym przez Piusa X prawie dzieci do wcześniejszej Komunii świętej.

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pokazuje w swoim felietonie jak dziś kwestionuje się pojęcie normy – rodzina poddawana jest w mediach naukowym analizom, a zawiązki homoseksualne traktuje się jako coś powszechnie akceptowalnego.

W dziale Poszukując dróg Magdalena Matwiejczuk radzi, jak zrobić wiosenne porządki w nas samych, a Diana Brzozowa snuje refleksje na temat potrzeby świętowania niedzieli.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka pisze o „Dziewczętach w maciejówkach”, czyli o odważnych kobietach, które walczyły w tajnych organizacjach działających na początku XX w.

W dziale Z podróży Janusz Plewniak zabiera nas tym razem do Keukenhof – wiosennego ogrodu Europy, ogromnego parku, złożonego z tysięcy rabat, grządek i kwietnych wysp.

W dziale Sylwetki Maria Wilczek pisze o Teresie Piądłowskiej, kobiecie sukcesu, która potrafiła stworzyć szczęśliwy dom z silnymi, rodzinnymi więziami. Ewa Babuchowska przybliża postać Barbary Lipińskiej-Postawy – autorki rymowanych bajek dla dzieci i widowisk szkolnych

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości scenograf i kostiumolog Krystyny Kamler, w dziale Zdrowie dowiemy się jak kreatywnie przeżyć czas macierzyństwa, a w dziale Nie tylko o modzie nauczymy się odnajdywać indywidualny styl.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.