Numer 12/1 (210) 2013

b_240_0_16777215_00_images_numery_12_1_2012_13_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_12_1_2012_13.jpg

Wybrane artykuły:

Promienie te są wręcz nieprzyzwoite

UBÓSTWO

Paryskie zamyślenia

 

W numerze grudniowo-styczniowym „Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają jak w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia podtrzymywać tradycje religijne, narodowe i rodzinne. Ks. Alfred Wierzbiski wraca refleksją do Betlejem, w którym „wszyscy staliśmy się rodziną Boga”, a Janusz Plewniak wspomina szczególną Wigilię na górskim szczycie.

W dziale Kobieta, rodzina ks. Roman Tomaszczuk pisze o wyjątkowym święcie małżeńskiej miłości, czyli o II Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw. Emilia Drożdż przytacza natomiast historię rodziny wielodzietnej z Otwocka pod Warszawą – historię cudownych interwencji Boga, codziennych nawróceń, radości i trosk.

Janusz Plewniak w dziale Z podróży tym razem zabiera czytelniczki do Kolonii, nad którą wznosi się sześćsetletnia katedra, a w niej niezwykły skarb – relikwiarz Trzech Króli.

Wdziale Poszukując dróg Alina Petrowa-Wasilewicz w swoim felietonie zastanawia się, co możemy zrobić dla zdeklarowanych anty-Polaków, „uciekinierów z własnej tradycji, obijających się o kanty polskości”. Ewa Owsiany pisze o przyjaźni trwającej przez lata między „Polonistami z rocznika ‘56”, a Daria Pietrzak, okiem psychologa chrześcijańskiego, przygląda się szczególnym wartościom bibliodramy.

W dziale Polskie dzieje Ewa Babuchowska przytacza ciekawostki z dawnych lat związane z Bożym Narodzeniem i karnawałem, zaś Jolanta Makowska przypomina historię pięknego pałacu w Kozłówce, miejsca, w którym „czuło się ducha Polskości”.

W dziele Sylwetki Maria Wilczek przedstawia postać Marii Skubiszewskiej – historyka sztuki, kobiety wyjątkowej, „wrażliwej na piękno w bogactwie i różnorodności jego odsłon”.

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości szwedzkiego artysty – Carla Larssona, w dziale Pomagajmy dowiemy się jak możemy pomóc „najbiedniejszym z biednych”, czyli chorym na trąd w Indiach, oraz prześladowanym chrześcijanom w Egipcie.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.