Numer 7/8 (206) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_7_8_2012_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_7_8_2012.jpg

Wybrane artykuły:

DOBRA KOMUNIKACJA W RODZINIE

Jeśli kiedyś wrócę na Maltę...

Jeszcze raz o Mirze Jankowskiej i Mistrzowskiej Akademii Miłości

 

W lipcowo-sierpniowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik odpowiadają na pytanie: jak wykorzystać czas wakacji, by przyniósł także dobre owoce duchowe; Janusz Plewniak przybliża postać „egzotycznego” świętego – San Pedro i opisuje jego sanktuarium na dalekiej Teneryfie, zaś Maria Żmigrodzka wskazuje na fenomen Maryjnego Sanktuarium na Jasnej Górze, do którego zmierza rok rocznie przeszło 4 mln pątników.

 

W dziale Kobieta, rodzina ks. Marek Dziewiecki w rozmowie z Martą Jacukiewicz mówi, czym jest miłość i wskazuje na działania, które mogą ją zniszczyć. Bogdan Nowak natomiast, przybliżając sylwetkę operatywnej sołtys z Brzeska, pokazuje jak wiele pożytecznych inicjatyw można podejmować dla dobra swojego otoczenia.

Ponadto w numerze Magdalena Matwiejczuk, psycholog ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, tym razem radzi, jak zachować dobrą komunikację w rodzinie. Ks. Roman Tomaszczuk dzieli się z czytelniczkami swoimi wrażeniami z niezwykłej podróży na Maltę, a Alicja Szubert-Olszewska w dziele Sztuka przygląda się „Najsłoneczniejszemu zakątkowi Polski” – Kazimierzowi Dolnemu nad Wisłą.

W dziale Polskie dzieje piszemy o wyjątkowych kobietach – tych znanych i tych nie dość jeszcze znanych. Janina Kulesza-Kurowska wspomina Marię Wittek, pierwszą kobietę – generała Wojska Polskiego, a Alina Petrowa-Wasilewicz odtwarza z niewielkich fragmentów historii portret i losy bohaterskiej Genowefy Szymańskiej. Ewa Tomaszewska wspomina natomiast dwie dzielne kobiety podziemia „Solidarności” – Danusię Skorenko i Hanię Nikodem.

W dziele Sylwetki Maria Żmigrodzka przedstawia postać pisarza wielce zasłużonego dla polskiej kultury, człowieka wielu talentów – Józefa Ignacego Kraszewskiego, prezentując jego „Niezwykłe curriculum vitae”. A Maria Wilczek przybliża postać współczesnej kobiety mężnej, twórczej a pobożnej – Miry Jankowskiej i jej niezwykłe dzieło – „Mistrzowską Akademię Miłości”.

Jak zawsze w numerze znaleźć też można artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.

Zapraszamy, sięgnijcie po „List do Pani” – nie doznacie zawodu.