Numer 5 (204) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_5__204_2012_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_5_204_2012.jpg

Wybrane artykuły:

Helen Bridge i Warszawska Szkoła Pielęgniarstwa

Wojtyłowie i Ratzingerowie

„Życie jest jak płonący dom…”

 

W majowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają czytelniczkom, jak tłumaczyć istotę duchowości maryjnej, zaś Piotr Stefaniak przybliża postać i dzieło bł. Juty z Chełmży.

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o dwóch wspaniałych rodzinach – Wojtyłów i Razingerów, natomiast Ewa Polak-Pałkiewicz w rozmowie z Marią Wilczek, ujawnia powody, dla których napisała książkę „Patrząc na kobiety”, zawierającą sylwetki niezwykłych kobiet wiary i czynu.

W cyklu Okiem chrześcijańskiego psychologa – ważny i aktualny temat: jak radzić sobie z momentem odejścia dziecka z rodzinnego gniazda i co zrobić, by odejście to nie było zbyt późne. Prof. Maria Kielar-Turska interpretuje zaś znaczenie przedstawionych w malarstwie gestów Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus.

W dziele Sylwetki Dobromiła Salik ukazuje postać Chiary Libich – założycielki Ruchu Focolari, natomiast prof. Anna Doboszyńska przybliża sylwetkę Helen Bridge, osoby wielce zasłużonej dla rozwoju pielęgniarstwa w Polsce.

Janusz Plewniak zabiera nas tym razem w podróż do afrykańskiego Djemu i najciekawszej atrakcji miasta – Koloseum. A w dziele Sztuka Alicja Szubert-Olszewska opowiada o rzeźbach Franciszka Masiaka.

Jak zawsze w numerze znaleźć można artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.