Numer 3 (202) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_202_2012_okl.jpg

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_202_2012.jpg

Wybrane artykuły:

Zmarniłem życie...

EKONOMIA KOMUNII

Asceza – wartość zapomniana

 

W marcowym numerze "Listu do Pani"

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół przedstawiamy postać mistyczki Marty Robin w 110. rocznicę jej śmierci, a w dwugłosie – interesujące rozważania na temat „Kościół naszym domem”.

W cyklu Okiem chrześcijańskiego psychologa – „O ascezie, jako wartości zapomnianej” pisze ks. prof. Romuald Jaworski, natomiast o „Ekonomii komunii”, która narodziła się z inicjatywy Chiary Lubich, z właścicielem katowickiego Biura Projektowo-Konsultingowego Complex-Projekt – Andrzejem Miłkowskim oraz z jego małżonką Zofią, rozmawiają Dobromiła i Stanisław Salikowie.

W dziele Sylwetki przedstawiona jest postać Barbary Wachowicz – nauczycielki patriotyzmu, niezwykle zasłużonej dla polskiej kultury, która otrzymała niedawno z rąk prezydenta Grudziądza nagrodę im. ks. Janusza Pasierba.

W dziale Polskie dzieje historię zamku w Opinogórze oraz losy jego fundatorów przybliża Jolanta Makowska, a Maria Żmigrodzka wspomina niezwykłego żołnierza na czterech łapach – niedźwiedzia Wojtka.

Alicja Szubert-Olszewska opowiada o pierwszej malarce polskiego Oświecenia – Annie Rajeckiej oraz o „Rysunkowych refleksjach” Piotra Wojciechowksiego.

Jak zawsze w numerze znaleźć można artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.