Numer 10 (208) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_10_208_2012_okl.jpg

 

b_240_0_16777215_00_images_numery_10_208_2012.jpg

Wybrane artykuły:

Stroje kobiety dojrzałej

RODZICIELSTWO BLISKOŚCI

Maryjo, chroń cywilizację życia i miłości

 

W październikowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Ewa Kowalewska, koordynator peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej „Od oceanu do oceanu”, w rozmowie z Marią Wilczek opowiada o wędrującej po świecie ikonie i o owocach tej niezwykłej „kampanii pro-life”. Piotr Stefaniak opisuje historię białej mniszki Rozariany, córki rabina, która w wieku 12 lat zdecydowała, że przyjmie chrzest i będzie żyła dla Chrystusa.

W dziale Kobieta, rodzina Miriam Nowak przybliża ideę Rodzicielstwa Bliskości, zawartą w siedmiu krokach, które definiują podejście do rodzicielstwa i wychowania dzieci.

Anna Doboszyńska po raz drugi zabiera czytelniczki w niezwykłą podróż do Malezji, a Jolanta Wachowicz zdradza historię najokazalszego w Polsce zamku średniowiecznego w Malborku.

W dziele Sylwetki Diana Brzozowa ukazuje postać Zofii Morawskiej – osoby niezwykle zasłużonej w pracy na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Natomiast w dziele Pomagajmy ks. Janusz Chyła w rozmowie z siostrą Alicją, dyrektorką Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Bielawkach, pokazuje jak wygląda życie codzienne osób niepełnosprawnych i ile miłości przekazują siostry dzieciom z tej placówki.

Alicja Szubert-Olszewska w dziele Kultura i sztuka w artykule o świętym Franciszku z Asyżu przygląda się pracom poświęconym „patronowi ekologii”, a Ewa Tomaszewska pisze o Antoniu Gaudim – wielkim architekcie i dziele jego życia – świątyni Sagrada Falimia.

Ponadto w numerze przeczytamy rozważania ks. Romana Tomaszczuka i Dobromiły Salik na temat różańca; w dziale Polskie dzieje znajdziemy fragmenty dwóch nagrodzonych prac w konkursie „Arsenał Warszawa”, któremu patronuje obrończyni polskości – Barbara Wachowicz; a dzięki Marii Żmigrodzkiej poznamy historię powstania Dnia Edukacji Narodowej i dowiemy się o bogatym dorobku Komisji Edukacji Narodowej.

Jak zawsze w numerze znajdziemy artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje..., kącik poetycki oraz krzyżówkę.