5 (244) 2016

b_240_0_16777215_00_images_numery_5_244_2016_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_5_244_2016_spis.jpg

 

W numerze majowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół prof. Maria Braun-Gałkowska snuje rozważania na temat uczynków miłosierdzia; w numerze majowym pisze, jak wypełniać trzeci z „dobrych uczynków” – nagich przyodziać. Maria Żmigrodzka przytacza liczne wypowiedzi św. Faustyny Kowalskiej świadczące o jej głębokiej więzi z Matką Bożą.

W dziale Kobieta, rodzina ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik próbują odpowiedzieć na pytanie, jak kobiety mogą godzić pracę zawodową z powołaniem do macierzyństwa. Ks. Zbigniew Niemirski opowiada o niezwykłym spotkaniu z córką świętej Gianny Beretty Molli. Ewa Babuchowska przybliża działalność Wioli i Marka Richterów – małżeństwa ze Wspólnoty Dobrego Pasterza, które godzi życie rodzinne ze służbą potrzebującym.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „L”: los, lęk, laicyzm... Prof. Jaworski pisze też o „miłości uzdrawiającej”, która może przezwyciężyć ból czy poczucie krzywdy. Alina Petrowa-Wasilewicz przypomina o prawie do życia najsłabszych istot – dzieci poczętych oraz upomina się o mądre i humanitarne regulacje.

W dziale Z podróży Ewa Owsiany zabiera czytelników do Opactwa Tynieckiego – od niemal dziesięciu wieków wiernie strzeżonego przez kolejne pokolenia benedyktynów.

W dziele Polskie dzieje Maria Wilczek wspomina ważne wydarzenia wpisujące się w duchowy klimat Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W numerze majowym prezentujemy również ciekawe Sylwetki: Ewa Babuchowska przytacza opowieści starszych kobiet – teściowych, babć, a nawet prababć, których serca ciągle należą do ich dorosłych już dzieci.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o przedstawieniach matek w malarstwie; w dziale Zdrowie poznamy rodzaje wieńcowych czynników ryzyka; w dziele Pomagajmy przeczytamy o potrzebie wpisania miłosierdzia w naszą tożsamość i o wolontariuszach z Centrum Myśli Jana Pawła II. Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także opowiadanie – autorstwa Magdaleny Tyszkiewicz.