6 (235) 2015

b_240_0_16777215_00_images_numery_6_235_2015_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_6_235_2015.jpg

 

W numerze czerwcowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak żyć miłością – „by jaśniała tak, jak powinna, w nas i wokół nas”. Piotr Stefaniak przybliża postać „Biedaczyny z Krakowa” – brata Alberta, Adama Chmielowskiego. Ewa Kowalewska pisze zaś o wędrówce kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, która rozpoczęła objazd po miastach meksykańskich.

W dziale Kobieta, rodzina Joanna Postawa-Wolnik – matka trójki dzieci – opowiada o swoim doświadczeniu bycia matką i żoną. Alina Petrowa-Wasilewicz apeluje, by w Dniu Dziecka poświęcić czas na refleksję nad tym, co zrobić, żeby obronić nasze dzieci przed państwem, które dąży do tego, by odebrać rodzicom możliwość wychowania własnego potomstwa. Katarzyna Pazdan pisze o podejmowanej przez nią i jej rodzinę duchowej adopcji, czyli o krótkiej modlitwie, która ratuje życie zagrożone aborcją. Irena Bylicka wspomina „Piękne kobiety” – energiczne szefowe mikroprzedsiębiorstw, jakimi są ich domy.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „D”: delikatność, dobroć, dojrzałość...

W dziale Z podróży Jolanta Łubkowska zabiera czytelniczki w podróż po Ziemi Świętej, podążając śladami dzieciństwa Jezusa. Natomiast Janusz Plewniak tym razem oprowadza nas po ruinach starożytnej Troi.

W numerze czerwcowym prezentujemy też niezwykłą Sylwetkę: Sługi Bożego Jérôme Lejeune’a, który poruszony do głębi losem ludzi z zespołem Downa, poświęca im swoją karierę zawodową, mając jedno marzenie: znaleźć lekarstwo na ich cierpienia.

Ponadto w numerze: w dziele Polskie dzieje poznamy dzieje polskiego harcerstwa; w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości Barbary Krzyżagórskiej i jej artystycznych ujęciach wizerunku Chrystusa Miłosiernego; w dziale Zdrowie dowiemy się o tym jak odżywiać się zdrowo; w dziele Pomagajmy przeczytamy o działaniach, jakie podejmują żeńskie zgromadzenia zakonne, oraz dowiemy się więcej o akcji pomocowej Caritas Polskiej dla Nepalu.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także wyjątkowo – opowiadanie Eduarda Martina.