5 (234) 2015

b_240_0_16777215_00_images_numery_5_234_2015_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_5_234_spis.jpg

 

W numerze majowym

Listu do Pani”


 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak powracać do dziedzictwa, które pozostawił nam św. Jan Paweł II. Piotr Stefaniak przybliża postać jednej z najbardziej znanych świętych chrześcijańskich – św. Zofii. Dobromiła Salik opisuje historię Rosy Margherity Vassallo, babci papieża Franciszka, którą papież nazwał „najważniejszą kobietą swojego życia”.

W dziale Kobieta, rodzina Dominika Waszek – matka trójki dzieci – opowiada o swoich doświadczeniach bycia matką i żoną. Maria Wilczek rozmawia z siostrą Dominiką Sokołowską (przeoryszą klasztoru sióstr dominikanek w miejscowości Święta Anna) o jej drodze do odnalezienia miejsca w życiu.

W dziale Poszukując dróg Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o przeszkodach w „biegu” kochających się par do ołtarza. Ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „C”: cierpliwość, charakter, cierpienie...

W dziale Z podróży Katarzyna Kaczmarek pisze o wyjątkowej podróży polarnika Marka Kamieńskiego – „Od bieguna rozumu do bieguna wiary”, a Janusz Plewniak przedstawia Tajlandię codzienną – z bezrobotnymi słoniami, ruchem lewostronnym, napotkanymi na swojej drodze turystami...

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka wspomina szlachetne i niezłomne Dziewczyny Wyklęte, a także pisze o fladze Polski i innych symbolach naszej Ojczyzny.

W numerze majowym prezentujemy też ciekawe Sylwetki: Anny Międzybrodzkiej-Miozgi, która opowiada o miłości, cierpieniu i dobroci; Ireny Machul, która sama będąc chora, roztaczała opiekę nad rodziną i ludźmi niepełnosprawnymi.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości cenionej polskiej malarki – Olgi Boznańskiej; w dziale Zdrowie dowiemy się o zgubnych skutkach palenia papierosów; w dziele Pomagajmy przeczytamy o inicjatywach kobiet, które „na wzór św. Weroniki dokonywały i dokonują czynów miłosierdzia, wymagających odwagi i samozaparcia”.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.