4 (233) 2015

b_240_0_16777215_00_images_numery_4_233_2015_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_4_233_2015_spis.jpg

 

W numerze kwietniowym

Listu do Pani”


W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają, jak pielęgnować w sobie nadzieję, „by nie była naiwnym spodziewaniem się rzeczy nierealnych, lecz tym, co naprawdę jest”. Piotr Stefaniak przybliża postać św. Katarzyny ze Sieny – doktora Kościoła i patronki Europy. O tańcu, jako sposobie ewangelizacji, z Aurelią Rybak z Diakonii Uwielbienia Boga Tańcem rozmawia Joanna Szubstarska.

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pyta, co zostało w naszej pamięci po dziesięciu latach od jego śmierci Jana Pawła II. Alicja Omiotek kontynuuje rozważania dotyczące fenomenu polskiej rodziny, a Dagmara Zielińska – matka trójki dzieci – opowiada o swoich doświadczeniach bycia matką i żoną.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „B”: bezpieczeństwo, bliskość, braterstwo...

W dziale Z podróży Janusz Plewniak zabiera czytelniczki na „podziwiane przez przyjezdnych, opiewane przez poetów i pisarzy, uwieczniane przez malarzy i fotografików” – kredowe wybrzeża Rugii.

W dziale Polskie dzieje ks. prof. Michał Janocha przybliża niezwykłą historię jednego dzwonu w Skałacie.

W numerze kwietniowym prezentujemy też ciekawą Sylwetkę: Marianny Kończewskiej, kobiety o ogromnej sile ducha, której mocą był krzyż.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości Ludwika de Laveaux, znakomitego malarza młodopolskiego, a także o śpiewie gregoriańskim w żeńskim wydaniu; w dziale Zdrowie dowiemy się o sukcesach i porażkach pulmonologii na Warmii i Mazurach oraz o zabójczym nałogu, czyli o papierosach; w dziele Pomagajmy znajdziemy informację o inicjatywie „Matki w Modlitwie”, przeczytamy również o Nagrodzie Templetona dla Jeana Vanier – założyciela „Arki”.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.