6 (215) 2013

b_240_0_16777215_00_images_numery_6_215_2013_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_6_215_2013_spis.jpg

W numerze czerwcowym

„Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Piotr Stefaniak przybliża postać błogosławionej Diany – odważnej i konsekwentnej w działaniu bolońskiej zakonnicy.

W dziale Kobieta, rodzina ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik odpowiadają na pytanie, jak bronić się przed konsekwencjami braku ojca w rodzinie. Krzysztof Ziemiec w rozmowie z Marią Wilczek opowiada o trudach, radościach i wyzwaniach związanych z pełnieniem ojcowskiej misji. Iga Stolar-Łypczak przybliża swoją cenną inicjatywę – „Klub dla mam”, założony przy krakowskim klasztorze Karmelitów.

W dziale Poszukując dróg Agata Skiendzielewska, psycholog chrześcijański, radzi jak odkryć istotę swojej kobiecości, natomiast Alina Petrowa-Wasilewicz przestrzega przed atakiem seksedukatorów, którzy już w przedszkolach chcą realizować swoje szkodliwe programy.

W dziale Z podróży ks. Roman Tomaszczuk zabiera nas do krainy piękna – Toskanii, a Janusz Plewniak radzi, jakie pamiątki warto przywieźć z podróży.

W dziale Sylwetki przybliżamy postać zmarłej 6 maja br. Marii Okońskiej, która całe życie poświęciła Maryi i wspieraniu misji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Alicja Omiotek przedstawia sylwetkę Aliny Jaroszewicz, nauczycielki z Brześcia, niestrudzenie walczącej o utrzymanie polskości na Białorusi.

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o historii powstawania teatru lakowego, a także o metaforycznym malarstwie Jerzego Tyburskiego; w dziale Pomagajmy dowiemy się jak manifestować w obronie wartości; a w dziele Nie tylko o modzie nauczymy się wybierać odświętny strój dla dziecka.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.