Numer 4 (203) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_4_203_2012_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_4_203_2012.jpg

Wybrane artykuły:

O ŚWIĘTOWANIU

PASJONACI

Rabczańskie rekolekcje księdza Karola Wojtyły

 

W kwietniowym numerze „Listu do Pani”

Jak przeżyć Wielkanoc, te najważniejsze święta w roku, by trwale przemieniały nasze życie? Na to pytanie odpowiadają ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik. W cyklu Okiem chrześcijańskiego psychologa ks. prof. Romuald Jaworski podpowiada, jak mądrze przygotować się do świąt.

Ponadto w numerze wspomnienie Ewy Owsiany o „Rabczańskich rekolekcjach Karola Wojtyły”, felieton Aliny Petrowej-Wasilewicz o „Bezpłodnej manifie” feministek oraz podróż Janusza Plewniaka do bawarskiego miasteczka, w którym całe życie mieszkańców podporządkowane jest dorocznym inscenizacjom pasyjnym, ściągającym tysiące turystów.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka wspomina bohaterskie kobiety z Ravensbrück oraz opowiada o Żołnierzach Niezłomnych.

WdzialeSylwetki przedstawione są: mało znana w Polsce postać Madeleine Delbrêl i jej droga do Boga, a także dzielna twórczyni – Halina Szuflicka i jej obrazy „sercem i igłą malowane”.

Jak zawsze w numerze znaleźć można artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, kącik poetycki oraz krzyżówkę.