3 (222) 2014

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_222_2014_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_3_222_2014_spis.jpg

W numerze marcowym

„Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Dobromiła Salik i ks. Roman Tomaszczuk odpowiadają na pytanie – co zrobić, aby starość była twórcza i radosna. Joël Petit, z francuskiego stowarzyszenia Świętej Rodziny z Virzon, w rozmowie z Joanną Szubstarską przybliża postać świętych męczenniczek – Perpetui i Felicyty.

W dziale Kobieta, rodzina prof. Dorota Kornas-Biela snuje refleksje na temat istoty godności i powołania kobiety, a ks. Marek Dziewiecki podpowiada – „Jak wygrać kobiecość?”. W dziale Poszukując dróg Alina Petrowa-Wasilewicz podkreśla natomiast niezwykłą rolę kobiet w Kościele.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka przedstawia postać i zasługi polskiego działacza niepodległościowego – Romana Dmowskiego. Ksiądz Janusz Mękarski, członek Stowarzyszenia „Katyń”, w rozmowie z Bogdanem Nowakiem opowiada o trudnych losach wojennych swojej rodziny.

W numerze prezentujemy też ciekawe Sylwetki: Ewa Babuchowska przedstawia postać Wiolety Iwanickiej-Richter i jej „dzieło miłosierdzia”, a Piotr Stefaniak pisze o Matce Gabrieli von Ballestrem, która swe życie ofiarowała za Kościół i zbawienie świata.

Ponadto w numerze: w dziele Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości sycylijskiego mistrza Antonella da Messiny; w dziale Zdrowie dowiemy się jak na długo utrzymać sprawność umysłu; w dziele Pomagajmy znajdziemy materiał o „dzielnych niewiastach”, które na krańcach świata realizują swoje powołanie misyjne; a w dziale Z podróży przeczytamy pasjonujący reportaż Janusza Plewniaka z jego wyprawy do Kamerunu.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.