Numer 4 (213) 2013

b_240_0_16777215_00_images_numery_4_213_2013_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_4_213_2013.jpg

W numerze kwietniowym „Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół Piotr Stefaniak przybliża postać św. Katarzyny ze Sieny, jednej z najsłynniejszych kobiet, która pokazała światu, czego można dokonać współpracując z Bogiem. W dziale tym przytaczamy też ważne słowa ostatniej katechezy Papieża Benedykta XVI, które prowadzić nas powinny również przez Rok Wiary.

W dziale Kobieta, rodzina ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik mówią o tym, jak dzielić się nadzieją z innymi i rozsiewać ją wokół siebie. Diana Brzozowa pisze o dramatycznych dla rodzin skutkach rozwodów i prawdziwych kosztach związanych z rozpadem małżeństw.

W dziale Z podróży Janusz Plewniak zabiera nas tym razem na Wsypę Kos, snując opowieść o mieszkającym tam przed wiekami Hipokratesie i o Asklepionie, w ruinach, którego nadal panuje „kuracyjna atmosfera”.

W dziale Poszukując dróg Maria Wilczek wspomina postać profesora Włodzimierza Fijałkowskiego, człowieka, który przez lata stał na czele „armii” obrońców życia dzieci nienarodzonych. Natalia Dueholm w „Liście starego aborcjonisty do młodego” obnaża podstępne sposoby perswazji zwolenników aborcji, uczulając czytelników na próby wsączania przez nich w świadomość społeczeństwa zgubnych treści.

W dziale Polskie dzieje Maria Żmigrodzka pisze o „Kobietach Niezłomnych”, przytaczając przejmujące świadectwo Andrzeja Sołdrowskiego, skazanego na karę więzienia za działalność wrogą Polsce Ludowej. Jolanta Makowska opisuje prawdziwe dzieje, znanego z Sienkiewiczowskiej „Trylogii” zamku w Tykocinie.

W dziale Sylwetki Maria Braun-Gałkowska wspomina kobietę niezwykłą – Bronisławę Strojnowską – żonę, matkę dziewięciorga dzieci, nauczyciela akademickiego, słowem – „niewiastę dzielną”, otwartą na Boga i ludzi, którym służyła. Janina Szestakowska przybliża sylwetkę Teresy Rusnak, działaczki społecznej, osoby ofiarnej i pomysłowej, umiejącej swym przykładem porwać innych do czynienia dobra.

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości Piotra Kamlera „muzyka wizualnego”, który w swoich dziełach filmowych próbuje uchwycić, m.in. istotę czasu i wiary. Dowiemy się też o artystycznych pasjach hafciarki Zofii Malanowskiej oraz poznamy przejmującą historię zawartą w opowieści Marii Wilczek o „Zosi, cierpieniu i dobroci”.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.