Numer 3 (212) 2013

b_240_0_16777215_00_images_numery_3_212_2013_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_3_212_2013.jpg

W numerze marcowym „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik mówią o tym, co należy czynić, by życie od poczęcia do naturalnej śmierci było szanowane i kochane. Piotr Wojciechowski wspomina księdza Prymasa Józefa Glempa, jego liczne zasługi, a przede wszystkim to, że był człowiekiem otwartym na ludzi i zawsze gotowym do podjęcia dialogu.

W dziale Kobieta, rodzina Maria Żmigrodzka przypomina o „Marcowych świętach pań” i o wyjątkowej roli kobiet, na którą wskazuje nasza Ewangelia, a także List apostolski „Mulieris dignitatem”.

W dziale Poszukując dróg socjolog, Maria Rogaczewska w rozmowie z Aliną Petrową-Wasilewicz mówi o szkodliwości wprowadzanej w nasze życie ideologii „gender”.

W dziale Polskie dzieje Barbara Wachowicz wskrzesza pamięć o powstaniu styczniowym, przywołując owiane legendą a utrwalone przez Elizę Orzeszkową powstańcze obrazy. Ewa Babuchowska otwiera zaś kufer historii, by przytoczyć ciekawostki z dawnych lat, związane z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Dzięki książce Hanny Suchockiej – „Rzymskie pasje”, o której pisze Alina Petrowa-Wasilewicz w dziale Z podróży, zostajemy zabrani w pobożną i niezwykłą wędrówkę po kościołach stacyjnych Rzymu.

W dziele Sylwetki EwaPolak-Pałkiewicz przedstawia postać „Polskiej matrony – Anny z Działyńskich Potockiej”, kobiety niezłomnej, oddanej pracy na rzecz innych. Barbara Czekaj przybliża natomiast sylwetkę Marii z Rogolińskich Piotrowiczowej, patriotki, która poległa w 1863 roku, broniąc bohatersko sztandaru.

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o twórczości Leonarda da Vinci i jego mistrzowskich rysunkach. W dziale Pomagajmy,dzięki Darii Pietrzak – psychologa chrześcijańskiego, dowiemy się, na ile zbliżenie się do Boga pomaga przetrwać kobietom przebywającym w więzieniach czas izolacji i rozłąki z rodziną. Z Bereniką Seryczyńską odwiedzimy natomiast Dom Narodzin im. Świętej Rodziny w Łomiankach koło Warszawy – ostoję dla rodzących kobiet.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, propozycje zabaw z dzieckiem, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.