Numer 11 (209) 2012

b_240_0_16777215_00_images_numery_11_209_2012_okl.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_11_209_2012.jpg

Wybrane artykuły:

ZMYSŁ RZECZYWISTOŚCI

WIĘZI ŻYCIA I MIŁOŚCI

Czas jej od nas nie oddalił

 

W listopadowym numerze „Listu do Pani”

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik podpowiadają jak pielęgnować w swojej rodzinie i w najbliższym środowisku pamięć o świętych, których życie może być dla nas drogowskazem. W rozmowie z ks. abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, Maria Wilczek pyta, m.in. o to jak przeżywać Rok Wiary w polskich rodzinach, jak wykorzystywać w Kościele potencjał duchowy i intelektualny kobiet, a także o głos Kościoła upominający się o mądrą politykę prorodzinną w Polsce

W dziale Kobieta, rodzina Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o konsekwencjach podpisanej już przez rząd, a czekającej na ratyfikację, Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy duchowej. Ewa Babuchowska podpowiada natomiast – jak pielęgnować pamięć o naszych przodkach.

Janusz Plewniak w dziale Z podróży zabiera tym razem czytelniczki na Teneryfę, snując opowieść o Czarnej Madonnie – Patronce Wysp Kanaryjskich. Natomiast w dziale Poszukując dróg Magdalena Matwiejczuk, okiem psychologa chrześcijańskiego, radzi jak pokonać jesienny kryzys.

Barbara Wachowicz w dziale Polskie dzieje pisze o niezwykłym konkursie „Arsenał Warszawa”, w którym młodzież przywołuje „wszystkie barwy stolicy”, a Barbara Czekaj przytacza historie bohaterskich kobiet, uhonorowanych najwyższym odznaczeniem wojskowym – Orderem Virtuti Militari.

W dziele Sylwetki Maria Gabiniewicz przedstawia postać Marii Wantowskiej – Lili, współzałożycielki „Ósemki” (obecnego Instytutu Prymasa Wyszyńskiego), osoby głębokiej modlitwy, zaangażowanej całym sercem w pracę na rzecz Polski i Kościoła, zaś Paweł Zawadzki wspomina swoje spotkanie z wybitnym historykiem filozofii – profesorem Stefanem Swieżawskim.

Ponadto w numerze w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o historii powstawania monumentalnych tkanin dekoracyjnych, czyli arrasów, a w dziale Pomagajmy poznamy siostrę Miriam z Egiptu, która przed laty przyjechała do Polski, by tu pomagać chorym i ubogim.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, zdrowia i mody, a ponadto – praktyczne porady dla pań domu, przepisy kulinarne, odcinek powieści „Kocha, lubi, szanuje...”, jak również kącik poetycki oraz krzyżówkę.