11 (259) 2017

b_240_0_16777215_00_images_numery_11_259_2017_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_11_259_2017_spis.jpg

 

W numerze listopadowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Janusz Chyła i Dobromiła Salik podpowiadają, jak pielęgnować pamięć o tych, którzy odeszli i w jaki sposób dziękować im swoim życiem. Ponadto: Maria Jankowska przypomina istotę objawienia Maryjnego w Kibeho, Agnieszka Wolińska-Wójtowicz snuje opowieść o św. Marcinie i świętomarcińskich rogalach, Piotr Stefaniak przywołuje dzieje żukowskich norbertanek i ich męczeńską śmierć, a Maria Żmigrodzka wspomina wydarzenia towarzyszące Wielkiemu Jubileuszowi 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Królowej Polski.

W dziale Kobieta, rodzina ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „O miłości nie tylko małżeńskiej” mówi o psychologicznym znaczeniu miłości, a prof. Maria Braun-Gałkowska w cyklu „Powołanie do macierzyństwa”, pisze, m.in. o trudnych aspektach macierzyństwa.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; nadal skupia się na określeniach zaczynających się na literę „T”: terapia, tłumienie, trauma... Alina Petrowa-Wasilewicz pisze o portalu Aleteia, który promuje styl życia kształtowany przez Ewangelię, a Czesława Starzyńska w swoim felietonie rozprawia o panującej obecnie modzie na bajery.

Janusz Plewniak w dziale Z podróży tym razem zabiera czytelniczki nad Jezioro Garda w Lombardii, we Włoszech, by podziwiać znajdujące się tam wody termalne, znane już w czasach rzymskich.

W dziale Polskie dzieje Beata Bednarz przybliża dzieje żołnierza niezłomnego – Janka Rodowicza „Anody”, a Monika Liesenfeld, córka płockiej opozycjonistki, wspomina losy matki – Elizy Jadczak – w trudnych dla niej i dla siebie czasach stanu wojennego.

W numerze listopadowym prezentujemy również ciekawe Sylwetki: Agnieszka Wolińska-Wójtowicz przedstawia postać Marii Stachurskiej – realizatorki filmowej, kobiety, która spełnia się w wielu życiowych i zawodowych rolach. Ks. Mirosław Kreczmański wspomina natomiast ks. Janusza St. Pasierba – wybitnego duszpasterza, uczonego i poetę.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka znajdziemy artykuł o działach poświęconych pamięci zmarłych; w dziale Zdrowie dowiemy się o wpływie nadciśnienia na nasze zdrowie; w dziele Pomagajmy przeczytamy o niezwykłym dziele ks. Piotra Marksa, czyli o SMS-owej Koronce za Konających. Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki, krzyżówkę oraz opowiadanie – tym razem autorstwa Piotra Wojciechowskiego.