6 (245) 2016

b_240_0_16777215_00_images_numery_6_245_2016_ok.jpgb_240_0_16777215_00_images_numery_6_245_2016_spis.jpg

 

W numerze czerwcowym

Listu do Pani”

 

W dziale Nasza wiara, nasz Kościół ks. Roman Tomaszczuk i Dobromiła Salik próbują odpowiedzieć na pytanie, jak realizować ewangeliczne przesłanie – „byśmy byli jak dzieci”. Prof. Maria Braun-Gałkowska snuje rozważania na temat uczynków miłosierdzia; w numerze czerwcowym pisze, jak wypełniać trzeci z „dobrych uczynków” – chorych nawiedzać. Alina Petrowa-Wasilewicz przybliża postać i dzieło św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który po okresie zapomnienia powraca z niezwykłą mocą i zadziwia swoją aktualnością. Maria Żmigrodzka pisze o cudownej figurce Matki Bożej Gidelskiej.

W dziale Kobieta, rodzina Monika Waluś w rozmowie z Marią Wilczek mówi o interesujących wynikach raportu na temat religijności i obecność kobiet w Kościele. Zuzanna Zarzycka podpowiada, jak mówić dzieciom o Bogu, a Aneta Rayzacher-Majewska pisze o niebagatelnej roli, jaką odgrywa matka w życiu każdego człowieka.

W dziale Poszukując dróg ks. prof. Romuald Jaworski w cyklu „ABC udanego życia” omawia hasła związane z dobrostanem i szczęściem człowieka; tym razem skupia się na określeniach zaczynających się na literę „M”: małżeństwo, mądrość, mechanizmy obronne, miłość... Magdalena Misztak-Hola przedstawia sześć kroków do wypełnienia szóstego przykazania, czyli pisze o tym, na co zwrócić uwagę przy wychowaniu dziecka do czystości.

W dziale Z podróży Janusz Plewniak zabiera czytelników do Chin, przedstawiając trudną sytuację mieszkających tam katolików.

W dziele Polskie dzieje Maria Żmigrodzka wspomina niezwykłe uroczystości, które wpisały się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

W numerze czerwcowym prezentujemy również ciekawe Sylwetki: Dobromiła Salik przybliża postać Henryki Chmielewskiej, która słowa „hojne rodzicielstwo”, wyczytane z papieskich dokumentów dotyczących rodziny, zrealizowała z mężem Jerzym perfekcyjnie. Diana Brzozowa pisze o Wandzie Tokarzewskiej, niezwykłej nauczycielce, która „obowiązek zamieniała na miłość”.

Ponadto w numerze: w dziale Kultura i sztuka przeczytamy o przedstawieniach ojców i synów w malarstwie, a także dowiemy się w rozmowie z Piotrem Wojciechowskim o jego licznych artystycznych działaniach; w dziale Zdrowie poznamy specyfikę i przebieg choroby wieńcowej u kobiet; w dziele Pomagajmy przeczytamy o akcji pomocowej Caritas Polska skierowanej do uchodźców w Iraku, a szczególnie do rodzin, mających problemy z wyżywieniem dzieci.

Jak zawsze w numerze znajdziemy też artykuły z dziedziny ekologii, mody, praktyczne porady dla pań domu, smaczne i zdrowe przepisy kulinarne, propozycje zabaw z dzieckiem, kącik poetycki oraz krzyżówkę, a także opowiadania, tym razem dla dzieci – autorstwa Danuty Buli.